Úvodní stránka » Z našich akcí

 Z našich akcí

FotografZde vás chceme seznámit s některými akcemi, kterých se naší členové zůčastňuji. Samozřejmě ne vždy je přítomen někdo s fotoaparátem, aby probíhající akci zdokumentoval. A proto zde nejsou reprezentovány všechny akce s naší účasti. Ale i těch několik málo ukázek nám přiblížuje bohatou činnost organizce.

Fotografie z dalších naších akcí můžete shlédnout v našich fotogaleriích,které nám dodali naši členové - fotoamatéři.Všem srdečně děkujeme a těšíme se na jejich další příspěvky do našich fotogalerií.

  __________________________________________________________

 Hotel MAS  Všechno jednou skončí a skončil i rekondiční pobyt padesátky zdravotně postižených klientů v hotelu MAS v Sezimově Ústí ve dnech 26.7 -2.8.2015 který pro ně připravila okresní organizace STP v Jablonci n.N.Prože se vydařilo i počasí, tak všichni účastníci tohoto pobytu odjžděli spokojeni.Zlepšili si svou duševní i tělesnou kondici, poznali neznámé kouty Jižních Čech a Šumavy a tak  jen kdyby tento pobyt mohl být trochu delší.

Fotografie z tohoto pobytu jsou v našich fotogalériích

___________________________________________

V neděli 4.září 2016 se vrátila z druhého rekondičního pobytu z JESENÍKU skupina více než padesáti klientů,kteří si velmi pochvalovali tento pobyt a většina z nich byla velmi spokojena.Autobus,který jim byl k dispozici, spolu s krásným počasím umožnil i tělesně postiženým poznat krásy tohoto líbezného koutu naší vlasti.Alespoň pár fotografií v naší fotogalerii vám přiblíží oprávněné uznání všech účastníků za vydařený pobyt.Ostatní fotky si můžete prohlédnout u  pí. Musichové.

________________________________________________________

Tradičnímu JARNÍMU VÝLETU,který pořádala okresní organizace STP v Jablonci nad Nisou dne 19.4.2017 sice nepřálo moc počasí,ale i tak více jak 40 účastníků bylo velmi spokojeno s průběhem celého výletu.  Návštěva Musea pražského vodárenství ve vodárně v Praze Podolí a odpolední prohlídka Musea voskových figurin také v Praze se všem moc líbila a tak ani nepřízeň počasí jim nezkazila dobrou náladu a celkový příznivý dojem z tohoto výletu.

--------------------------------------------------------------------------------

Jako poslední rekondiční pobyt v Poděbradech se uskutečnil ve dnech 22. - 29. srpna 2020 ,jako každoročně v JUNIOR HOTELU v Poděbradech.Vzhledem k celostátním problémům v letošním roce s celostátní pandemii coronaviru COVID 19 (zajišťování pobytu,služeb,dopravy a pod.)je uvažováno o změně místa Hotel Junior Poděbrady

tohoto rekodičního pobytu.Protože dlouholetá organizátorka těchto pobytů paní Marie Musichová,hodlá ze zdravotních důvodů  v roce 2021ukončit organizování rekodičních pobytů,bude nyní záležet na iniciativě jednotlivých místních organizací jak a kam rekodiční pobyty zajistí.

__________________________________________________________

Druhým místem pobytu rekodičního pobytu pěti desítek klientů z Jablonce nad Nisou a okolí se stal hotel KRYŠTOF v Prostřední Bečvě v krásném prostředí Beskyd.Dík zaparkovanému autobusu mohli účastníci tohoto pobytu využít tohoto dopravního prostředku k poznávání dalších zajímavostí tohoto regionu.Navštívili horu RADHOŠŤ se známou sochou Radegasta i kostelíkem Cyrila a Methoděje,dále skanzen v Rožnově pod Radhoštěm,Štramberk(známý výrobou štramberských uší).museum Olomouckých tvarůžků v Lošticích u Olomouce a další památky tohoto regionu.Takže kromě pobytu v krásném prostředí načerpali všichni účastníci tohoto pobytu i další znalosti z dalšího krásného koutku naší země kam se třeba i někteří už nikdy nepodívají.Protože služby hotelu včetně stravování,ubytovaní podávané s moravskou srdečností,tak tento pobyt byl všemi vysoko honocen od všech,kteří tento pobyt prožili společně

___________________________________________________

Chladno,nevlídné počasí s deštovými přeháňkami to vše rámovalo letošní tradiční  PODZIMNÍ VÝLET, který pro své členy zajistila  na sobotu 5.října 2019  do Chrudimi (loutkářské museum) a a k návštěvě státního zámku v Litomyšli ,rodiště Bedřicha Smetany(interiéry zímku,zámeckého divadla,zámeckých zahrad).Takže ani nepřízeň počasí nenarušila dojmy z poznání dalšího koutku naši krásné vlasti.

__________________________________________________

Taneční skupina "SARM",složená převážně ze členek naší organizace STP Jablonec nad Nisou vystoupila v sobotu 9.listopadu v Městském divadle v Jablonci na akci" SPOLEČNĚ NEJEN NA JEVIŠTI" a svým tanečíním vystoupením na píseň Karla Gotta uctila památku na nezapomenutelný hlas mnohonásobného"Českého slavíka",který právě v těchto dnech odešel do svého pěveckého nebe.Rádi budeme na tebe Kájo vzpomínat.

________________________________________________

Hotel Harmonie  Posledním místem letošního rekondičního pobytu který pořádal OV STP v Jablonci nad Nisou se stal hoel HARMONIE,v krásném prostředí lázní LUHAČOVIC.I když letošní příprava vzhledem ke koronavirové situaci v celé naší vlasti.si vyžádala nemálo organizačního úsilí (neustále se měnící termín pobytu,a pod.)přes to mohl v neděli 6.září 2020 vyrazit z Horního náměstí autobus s klienty tohoto rekondičního pobytu směr LUHAČOVICE.Příjemné prostředí hotelu,okolní krásná krajina.hezké počasí,výlety do blízkého okolí to vše bylo zárukou spokojenosti všech účastníků tohoto pobytu.Lze si jen přát,aby takovou šťastnou ruku s výběrem rekondičních pobytů měly i místní organizace,které je v příštím roce budou zajišťovat.

Děkujeme Libereckému kraji-odboru sociál.věcí za finanční příspěvek,který nám poskytl možnost výletů po naši krásné vlasti, pro naše ZP seniory

 

Zpět na Uvodní stránku


Kontakt

Svaz tělesně postižených
v ČR,
zapsaný spolek
Na Vršku 2
466 01 Jablonec nad Nisou
+420 723 732 766

TOPlistTOPlistSestavuji aktuální kalendář ...